KOLĘDOWANIE „WÓJTOWIAN” W KRASNOBRODZKIM SANATORIUM

Zespół folklorystyczny „Wójtowianie” działający przy Krasnobrodzkim Domu Kultury, po wojażach i występach na Śląsku, m. in. w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty”, zagrał i zaśpiewał dla kuracjuszy krasnobrodzkiego Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka.
Koncert kolęd i pastorałek który odbył się w dniu 31 stycznia, zgromadził wielu kuracjuszy, którzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji o zespole przekazanych przez dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury i przygotowanego przez „Wójtowian” programu.
Zespół zaprezentował kilkanaście utworów wybranych ze swojego bogatego repertuaru. Wśród nich były takie, które zespół śpiewa od lat, ale również i nowe – przygotowane na bieżący okres kolędowy, m. in. utwory autorstwa prof. Zofii Konaszkiewicz (pseudonim Zofia Jasnota – autorki tekstów i melodii około 200 pieśni i piosenek religijnych, które są śpiewane w kościołach). Nie zabrakło też utworów, którymi „Wójtowianie” wyśpiewali sobie III miejsca w kategorii zespołów folklorystycznych podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika, w dniach 14-15 stycznia 2023 roku w Będzinie, tj.: „Przystąpmy do szopy”, „Kołysanka Maryi Panny” i „Trzej Mędrcy”.
Na zakończenie koncertu, kierownik zespołu Alicja Parkitny złożyła życzenia dyrekcji i pracownikom sanatorium oraz kuracjuszom, a następnie zaprosiła zebranych do wspólnego zaśpiewania kolędy „Tedy się radujmy”.
Na bis „Wójtowianie” zaśpiewali piosenkę promującą uroki Zamojszczyzny i Roztocza „Ach Zamojskie, jakie cudne…”, do której słowa napisali byli i obecni członkowie zespołu.
Koncert został mile przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami. Podziękowania dla zespołu przekazała przełożona pielęgniarek Małgorzata Kulczycka.
Na pamiątkę tego muzycznego spotkania członkowie zespołu rozdawali swoją ostatnią płytę z piosenkami ludowymi pt. „Jest takie miejsce…”, którą kuracjusze chętnie przyjmowali. Tym sposobem muzyka naszego zespołu powędruje do różnych zakątków naszego kraju, z których pochodzą osoby korzystające z oferty krasnobrodzkiego sanatorium.

GALERIA

Możesz również polubić…

Skip to content