DNI KRASNOBRODU 2023

Tegoroczne Dni Krasnobrodu już za nami i z całą pewnością można stwierdzić, że były to bardzo udane dni naszego miasta.
Organizatorem tego wydarzenia był Burmistrz Krasnobrodu i Krasnobrodzki Dom Kultury, partnerzy, to: Starostwo Powiatowe w Zamościu, Krasnobrodzkie Towarzystwo Wędkarskie, Towarzystwo Promocji Ryb „Pan Karp” oraz karczma „Karpiówka” z Bełżca. Sponsorem imprezy była Rozlewnia wody Rodowita z Roztocza a patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Lublin, Tygodnik Zamojski, Polskie Radio Lublin oraz Gazeta Krasnobrodzka.
A skoro już o rybach mowa, to wszystko zaczęło się w sobotni poranek, kiedy to nad krasnobrodzkim zalewem zebrali się miłośnicy wędkowania, uczestnicy Otwartych Wędkarskich Zawodów Gruntowych o Puchar Burmistrza Krasnobrodu. Wzięło w nich udział 63 zawodników, którzy swe miejsca do łowienia otrzymali w drodze losowania. I jak napisał sędzia główny zawodów Grzegorz Kowalczuk, pogoda była zamówiona, z rybami ustalone, że będą brały i piękne wyniki podczas łowienia padały. Nie pozostawało zatem nic innego, jak tylko łowić. Warto w tym miejscu dodać, że najmłodszy wędkarz Franio Gielmuda – stały bywalec krasnobrodzkich zawodów miał aż… 4 lata????.
Po kilku godzinach wędkowania nadszedł czas rozstrzygnięcia wędkarskiej rywalizacji.
Po komisyjnym zważeniu ryb, wytypowano zwycięzców, którymi zostali:
Tomasz Barcicki z wynikiem 21,12kg. zajął I MIEJSCE
II MIEJSCE trafiło do Krzysztofa Słupskiego, którego wynik, to 20,39kg., zaś III MIEJSCE przypadło w udziale Radosławowi Bartosiewiczowi, którego wynik wyniósł 16,96kg.
Największą rybę podczas zawodów złowił Tadeusz Gradziuk i był to jesiotr o długości 104cm i wadze 5,60kg.
Wszystkim wędkarzom serdecznie dziękujemy, gratulujemy wygranym i mamy nadzieję, ze kolejne spotkania z wędką będą nadal tak popularne.
Nie tylko miłośnicy moczenia kija mieli swój udział w zaplanowanym programie Dni Krasnobrodu, w planie ujęto również rowerzystów, zarówno tych dużych, jak i małych i zorganizowano Rodzinny Rajd Rowerowy, który rozpoczął się zbiórką wszystkich cyklistów na Placu Siekluckiego, skąd wyruszono trasą do Galerii „SZUR”, gdzie w pięknych okolicznościach nie tylko przyrody ale także sztuki zrobiono postój. W tym miejscu należy dodać, że rowerzyści gościli u artystycznej rodziny państwa Rzeźniaków. Po przybyciu na miejsce powitała wszystkich gospodyni, pani Maria Rzeżniak-licencjonowany przewodnik turystyczny po Zamościu i Roztoczu, prywatnie żona malarza Marka Rzeźniaka , która opowiedziała historię powstania galerii, oraz przytoczyła kilka zabawnych anegdot związanych z tym miejscem. Następnie głos zabrała córka -pani Agnieszka Rzeźniak, również artystka, plastyczka, która opowiedziała o swojej twórczej działalności. Oczywiście był czas na zwiedzenie galerii, podziwianie pięknych prac taty i córki oraz na orzeźwienie wodą z cytryną i miętą z przydomowego ogródka.
Po wizycie w magicznym Szurze, rowerzyści wyruszyli w dalszą trasę, by dotrzeć do punku końcowego, którym była dolina Św. Rocha, gdzie na wszystkich czekała kiełbaska z grilla. Tam burmistrz – który był pilotem rajdu, podziękował uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zachęcał do kolejnych rowerowych wycieczek i dalszego poznawania Krasnobrodu i Roztocza.
Główna część Dni Krasnobrodu miała miejsce na terenie rekreacyjnym przy ulicy Partyzantów i rozpoczęła się o godzinie 17 blokiem zabaw i konkursów familijnych.
Potem nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy, którego dokonał burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal i dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury Mariola Czapla. Następnie na scenie wystąpił zespół „Meffis”, który rozpoczął muzyczną część wydarzenia. Po nim dla zgromadzonej publiczności odbyły się koncerty zespołów „Coco Jumbo”, gwiazdy wieczoru – zespołu „Top One” oraz grupy „Looks”. Dyskoteka pod gwiazdami była ostatnim punktem sobotniego programu a prowadziła ja DJ SOFI. Oprócz muzyki podczas całej imprezy działała piknikowa gastronomia, stoiska handlowe i promocyjne oraz stoisko Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Zamościu, które promując zdrowy styl życia prowadziło konkursy dla dzieci, dorośli natomiast mogli skorzystać z alkogogli i narkogogli, sprawdzając jak czuje się osoba pod wpływem tych używek.
Mówiąc o sobotnim programie Dni Krasnobrodu nie można nie wspomnieć o stoisku partnera imprezy, czyli Karczmie Rybackiej „Karpiówka”, z właścicielką Anną Kuśmierczak-Kuceł na czele jej załogą, którzy przygotowali i serwowali cieszącego się ogromną popularnością pysznego karpia z grilla. Degustatorzy byli zachwyceni smakiem tej popularnej ryby i chętnie pytali o recepturę. Ponadto pani Anna przeprowadziła konkurs wiedzy o rybach dla dzieci, opowiadając przy tym o ich walorach smakowych i zdrowotnych. Te wszystkie działania dopełnione były nie lada atrakcją w postaci ogromnego akwarium, w którym można było oglądać oglądać piękne okazy ryb z gospodarstwa w Bełżcu.
W niedzielę – drugi dzień obchodów święta naszego miasta tradycyjnie rozpoczął się Przeglądem Orkiestr Dętych pod Honorowym Patronatem Starosty Zamojskiego. Była to już XXXI edycja tego wydarzenia. Orkiestry zebrały się na placu Siekluckiego w centrum Krasnobrodu, skąd przemaszerowały nad zalew. Tam wspólnie odegrały utwory: „Orkiestry dęte” i „Na straży”. Połączonymi orkiestrami: Krasnobrodzką Orkiestrą Dętą i Orkiestrą Dętą im. Jana Szabata z Polichny (powiat kraśnicki) dyrygował Jan Piech – kapelmistrz z Polichny. Potem miały miejsce prezentacje koncertowe, w których wzięła udział także Orkiestra Dęta „Echo Kniei” ze Szczebrzeszyna. Na zakończenie przeglądu wręczono puchary, nagrody finansowe oraz pamiątkowe dyplomy, które z rąk burmistrza Kazimierza Misztala i dyrektor KDK Marioli Czapli odebrali kapelmistrzowie: Jan Piech, Józef Magryta i Mateusz Krawiec. Choć w tym roku w przeglądzie wystąpiły tylko trzy orkiestry, to miłośnicy takiej muzyki nie mogli narzekać, bowiem orkiestry zaprezentowały blisko godzinne koncerty. Ich dopełnieniem był nieplanowany wcześniej występ 7-osobowego zespołu w skład, którego wchodzili muzycy orkiestry z Polichny.
Po orkiestrach na scenie zaprezentował się zespół folklorystyczny „Wójtowianie”. Ich koncertowy repertuar zawierał nie tylko piosenki ludowe, ale także utwory o Krasnobrodzie i Roztoczu.
Wieczorną część programu wypełniła muzyka rozrywkowa, którą zapewniły zespoły” Carmelovi”, „2 plus 1” oraz gwiazda wieczoru, zespół „Disco Boys”. Ostatnim punktem programu tegorocznych Dni Krasnobrodu była dyskoteka pod gwiazdami.
Tego dnia oprócz piknikowej gastronomii można było skosztować regionalnych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń wiejskich gminy Krasnobród. Swoje stoiska zaprezentowały Kołoo Gospodyń wiejskich z Hutek, Wólki Husińskiej, Zielonego, oraz KGW „Leśne Echo” z Huciska.

Galeria – sobota 22.07.2023

Galeria – niedziela 23.07.2023

Możesz również polubić…

Skip to content