II Orszak Trzech Króli w Krasnobrodzie- spotkanie organizacyjne

Trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Pokój i Dobro”. Orszak jest organizowany w Krasnobrodzie po raz drugi, ale po raz pierwszy przy współpracy z Fundacją „Orszak Trzech Króli”, do której wydarzenie zostało zgłoszone przez Krasnobrodzki Dom Kultury.

Trasa orszaku będzie przebiegała tak jak i w ubiegłym roku od Placu Siekluckiego w centrum miasta do Sanktuarium Maryjnego. Na trasie orszaku, zgodnie ze scenariuszem, którego autorem jest Paweł Murdzek – polonista w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie, będzie 6 scen.

Aby integrować całą społeczność gminy i parafii Krasnobród i zachęcać coraz większe grono osób do uczestnictwa w orszaku, w tym roku do przygotowania poszczególnych scen zostali zaproszeni mieszkańcy trzech miejscowości: Zielonego, Łuszczacza i Wólki Husińskiej.

Do współpracy przy organizacji orszaku zostały zaproszone także szkoły oraz proboszczowie i parafianie sąsiednich parafii – Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie i Świętej Opatrzności Bożej w Bondyrzu. Proboszczowie każdej z trzech parafii wytypują po jednej osobie, która wcieli się w postać króla, natomiast poszczególne szkoły zajmą się przygotowaniem barwnych orszaków tych królów.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do aktywnego udziału w orszaku. Szczegółowe informacje i program orszaku będą podane w Internecie i na plakatach. Informacje można uzyskać też w KDK.

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2016 roku o godz. 15.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content