Zaproszenie na XI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”

plakat Festiwal Per Artem ad Astra 2017Serdecznie zapraszamy na XI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”, który odbędzie się w dniach 20-26 sierpnia 2017r. w Krasnobrodzie. Podobnie jak przed rokiem festiwal organizowany jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.
Organizatorami Festiwalu są Krasnobrodzki Dom Kultury i Fundacja Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Divertimento” z Warszawy, zaś współorganizatorami Burmistrz Krasnobrodu oraz krasnobrodzkie parafie – Nawiedzenia NMP i Zesłania Ducha Świętego.

Od samego początku dyrektorem festiwalu jest Elżbieta Ostrowska – inicjatorka tego wydarzenia, prezes Fundacji Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Divertimento”, zaś dyrektorem artystycznym prof. UMFC dr hab. Jarosław Wróblewski – Prodziekan Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Festiwal jest wydarzeniem kulturalnym o zasięgu ogólnopolskim i ma na celu popularyzację muzyki organowej i kameralnej w małych środowiskach lokalnych i wśród młodego pokolenia Polaków. Festiwal to także interesująca oferta kulturalna – propozycja spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców Krasnobrodu i okolic oraz turystów, tak licznie odwiedzających w tym czasie nasze miasto i Roztocze.
Podczas Festiwalu odbędą się recitale organowe, koncerty muzyki solowej i kameralnej oraz XX Warsztaty Muzyczne połączone z kursem interpretacji muzyki solowej i kameralnej, które poprowadzą: Anna Piechura-Gabryś (PSM I st. im. K. Kurpińskiego w Warszawie, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie) – harfa, Leszek Firek (Altri Stromenti) – skrzypce barokowe, skrzypce, orkiestra, dr hab. Katarzyna Bąkowska (AM w Bydgoszczy) – skrzypce, dr Grażyna Draus (UMFC w Warszawie) – warsztaty pamięci muzycznej.
W ramach festiwalu odbędzie się także X Ogólnopolski Konkurs Organowy przeznaczony dla młodych organistów oraz Kurs Interpretacji Muzyki Organowej. Jurorami konkursu będą: prof. UMFC dr hab. Jarosław Wróblewski – Prodziekan Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – przewodniczący Jury, prof. dr hab. Andrzej Białko – Prorektor Akademii Muzycznej w Krakowie, dr Jadwiga Kowalska – wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie.
W programie Festiwalu zaplanowano również projekcję filmu „Wołyń” oraz wieczór autorski – spotkanie z Krzesimirem Dębskim autorem książki „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia”.
W bieżącej edycji festiwalu po raz pierwszy w historii tego wydarzenia odbędzie się także koncert plenerowy.
Szczegóły programu podane są na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
Na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wstęp wolny.

 

Do pobrania:

Festiwal Per Artem ad Astra – plakat

Festiwal Per Artem ad Astra – koncert plenerowy – plakat

Organizatorzy

Możesz również polubić…

Skip to content