III Ogólnopolski Zdrojowy Bieg Narciarski

DSC 5581Świetna pogoda i dobrze przygotowane trasy sprawiły, że tegoroczny Ogólnopolski Zdrojowy Bieg Narciarski w Krasnobrodzie cieszył się sporym zainteresowaniem uczestników. W organizowanych po raz trzeci zawodach wzięło udział 36 zawodniczek i zawodników, w tym największa grupa z Tomaszowa Lubelskiego, która zdominowała klasyfikację

medalową.Spośród 13 kategorii wiekowych dziewcząt, kobiet, chłopców i mężczyzn tomaszowscy narciarze tylko w jednej nie mieli swojego przedstawiciela w najlepszych trójkach, a w siedmiu przypadkach zajmowali całe podium.

Rywalizacja odbywała się na czterech dystansach o długości od 1 do 6 kilometrów.

W kategorii „open”, w której startowali zawodnicy urodzeni w 1997 roku i wcześniej, bieg wygrał Mateusz Mandziuk z Łosińca, drugi był Ryszard Koprowski z Tomaszowa Lubelskiego, a trzecie miejsce zajął Stanisław Mandziuk z Łosińca.

Mateusz Mandziuk okazał się najlepszy także wśród narciarzy z roczników 1997 – 1979. Drugie miejsce w tej grupie zajął Mateusz Krawiec z Wólki Łosinieckiej, a trzecie – Michał Maresz.

Spośród zawodników z roczników 1978 – 1969 triumfował Krzysztof Czapla z Krasnobrodu przed Piotrem Wawrętym z Tomaszowa Lubelskiego, a w kategorii biegaczy urodzonych w latach 1968 – 1959 Waldemar Mazurkiewicz z Tomaszowa Lubelskiego był szybciej na mecie od Kazimierza Kruka z Krakowa.

W najstarszej grupie narciarzy z rocznika 1958 i wcześniejszych zwyciężył Ryszard Koprowski, przed Stanisławem Mandziukiem i Janem Pupcem z Tomaszowa Lubelskiego.

W kategorii seniorek, urodzonych w 1997 roku i wcześniej, całe podium zajęły reprezentantki Tomaszowa Lubelskiego. Najszybsza była Ewa Korkosz, która wyprzedziła Krystynę Kołcun i Bogusławę Soból.

Podobnie przedstawia się klasyfikacja zawodów juniorów urodzonych w latach 2002 – 2003, gdzie na kolejnych stopniach podium stanęli – Michał Gumieniak, Bartosz Cielniak i Jakub Ferenc. Wśród juniorek Anna Berezecka z MULKS Grupy Oskar Tomaszów Lubelski okazała się lepsza od Alicji Kałuży z Krasnobrodu.

Wszystkie miejsca na podium w pozostałych kategoriach zajęli przedstawiciele MULKS Grupy Oskar Tomaszów Lubelski. W grupie juniorów z roczników 2004 – 2005 wygrał Emil Koper, przed Kajetanem Kulczyńskim i Bartoszem Kitą. W kategorii juniorek w tej samej grupie wiekowej pierwsza była Kamila Harbuz, druga – Hanna Piwowarczyk, a trzecia – Martyna Więcławek. Spośród narciarzu urodzonych w latach 2006 – 2007 zwyciężył Damian Muca, drugie miejsce zajął Dominik Kowalczuk, a trzeci był Szymon Niewczas. Wśród dziewcząt Julia Danielkiewicz wygrała z Aleksandrą Butyńską.

Zwycięzcą rywalizacji najmłodszych uczestników z roczników 2008 – 2009 okazał się Oskar Gumieniak, który wyprzedził na mecie Filipa Mazurka i Łukasza Rachańskiego.

Najlepsi biegacze odebrali puchary i medale z rąk m.in. burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala, jego zastępcy Janusza Osia i przewodniczącego rady miejskiej Rolanda Wyrostkiewicza, a po zakończeniu rywalizacji narciarze zasiedli do wspólnego ogniska.

Trzeci Ogólnopolski Zdrojowy Bieg Narciarski zorganizowali burmistrz i Krasnobrodzki Dom Kultury oraz Lubelski Okręgowy Związek Narciarski.

  ias24.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content