„Na tropach Orła Białego” – Finał konkursu plastyczno-fotograficznego i wernisaż wystawy

DSC 6071W dniu 10 listopada 2018 roku, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy i finał konkursu plastyczno-fotograficznego pt. „Na tropach Orła Białego”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół w Krasnobrodzie i Krasnobrodzki Dom Kultury a patronował przedsięwzięciu burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal.

Na wernisaż przybyli autorzy prac konkursowych prezentowanych na wystawie (dzieci, młodzież i osoby dorosłe) wraz z rodzinami oraz władze samorządowe Krasnobrodu w osobach: burmistrza Kazimierza Misztala, zastępcy burmistrza Janusza Osia oraz sekretarza gminy Kazimierza Gęśli, dyrektorzy szkół: Elżbieta Działa i Krystyna Czapla z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie i Małgorzata Kawałek z SP w Majdanie Wielkim, a także pięcioosobowa reprezentacja zespołu „Wójtowianie”.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania tekstu pieśni „Hej, Orle biały”, której autorem jest I. J. Paderweski. W ten patriotyczny klimat wprowadził uczestników Mateusz Pryciuk uczeń krasnobrodzkiego Gimnazjum. Następnie wszystkich zebranych powitała dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury Mariola Czapla. Potem głos zabrała Halina Gontarz – opiekun Koła Fotograficznego przy ZS, inicjatorka konkursu i kurator wystawy, która opowiedziała o konkursie, jego celach i efektach oraz o prezentowanej wystawie. Podziękowała również wszystkim uczestnikom za zgłoszone do konkursu prace. Do podziękowań dla uczestników konkursu dołączyli się również burmistrz Kazimierz Misztal i dyrektor ZS Elżbieta Działa, którzy wyrazili też słowa podziękowania dla p. Haliny Gontarz oraz pracowników KDK.
Następnie przyszedł czas na ogłoszenie wyników, które ustaliła komisja konkursowa.
Część fotograficzną oceniali Wojciech Kapuściński – absolwent specjalizacji fotograficzno-filmowej, wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, Marzena Mazurek – instruktor ds. plastyki Krasnobrodzkiego Domu Kultury, Martyna Dziduch – absolwentka UMCS w Lublinie, grafik, Justyna Karpińska – absolwentka UMCS w Lublinie – fotograf, Justyna Rybak – absolwentka Lubelskiej Szkoły Fotografii, Tomasz Kozyra – „Aleks Aramis” – członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej, znawca militariów.
Komisja pracowała niezależnie od siebie, przyznając głosy najciekawszym fotografiom, które zebrała Halina Gontarz – opiekun Koła Fotograficznego przy ZS, przewodnicząca komisji.
Spośród 90 prac fotograficznych, które prezentowały różne postaci orła, orzełka, pomnika, godła i jeszcze wielu innych odsłon naszego symbolu narodowego, komisja wybrała:

W kategorii – uczniowie
I MIEJSCE – Łucja Kurantowicz – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
Wyróżnienia:
Bartłomiej Kurantowicz – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
Wiktoria Działa – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

W kategorii – dorośli
I MIEJSCE – Paulina Wszoła – Krasnobród
Wyróżnienia:
Damian Tarłowski z Zamościa
Ewa Monastyrska z Krasnobrodu

Część plastyczna została oceniona w szkołach i do finału gminnego szkoły przesłały po trzy prace z każdej kategorii wiekowej. Tu również zostały wybrane najlepsze prace w każdej kategorii.
W kategorii I (kl. I-III)
I Miejsce – Martyna Bełz – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

W kategorii II (kl. IV –VIII)
I Miejsce – Weronika Osuch – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

W kategorii III (kl. III Gimnazjum i Liceum)
I Miejsce – Jakub Kostrubiec – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

Wyróżnienia otrzymali:
Wiktoria Kurantowicz – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
Weronika Gorajska – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
Kamila Kowal – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
Aleksandra Jowiec – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
Magdalena Gleń – Szkoła Podstawowa w Kaczórkach
Katarzyna Ścirka – Szkoła Podstawowa w Kaczórkach
Anna Szpyra – Szkoła Podstawowa w Kaczórkach

Przyznano również nagrody specjalne dla najmłodszych uczestników fotograficznej części konkursu, które otrzymali: Kacper Świst ze Szkoły Podstawowej w Krasnobrodzie i Sebastian Przygon ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach.
Wyżej wymienieni otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe i książkowe ufundowane przez Zespół Szkół w Krasnobrodzie i Krasnobrodzki Dom Kultury, które wręczali: burmistrz Kazimierz Misztal, dyrektor Elżbieta Działa i Halina Gontarz. Były też dyplomy dla autorów pozostałych prac prezentowanych na wystawie.
Szczególne podziękowanie otrzymał Mateusz Przygon – uczeń krasnobrodzkiego Liceum, za udział, zaangażowanie i pomoc w organizacji konkursu.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie czynna w KDK do końca bieżącego roku.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content