Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Śpiewający Słowik” – eliminacje powiatowe

DSC 3457Krasnobrodzki Dom Kultury od kilku już lat jest organizatorem Eliminacji Powiatu Zamojskiego Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

W tym roku KDK również podjął się tego zadania i zaprosił do udziału najlepszych wokalistów z Zamościa i gmin powiatu zamojskiego. Eliminacje, nad którymi honorowy patronat objął Starosta Zamojski Stanisława Grześko, odbyły w dniu 26 marca 2019 roku.

W konkursie wzięło udział 17 uczestników, którzy występowali w podziale na 4 kategorie wiekowe: I kategoria – 6-10 lat, II kategoria – 11-13 lat, III kategoria – 14-16 lat, IV kategoria – 17-20 lat.

Przesłuchania wokalistów oceniała komisja konkursowa w składzie: Wiesława Grabek – Woś (przewodnicząca) – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, dyrygentem chóru TARNA-VOX w Tarnawatce oraz Petro Chyryk – instruktor ds. muzyki chóralnej Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, asystent dyrygenta działającego przy WOK Chóru Chłopięcego „Słowiki Lubelskie” i Aneta Krupa – instruktor ds. muzyki Krasnobrodzkiego Domu Kultury.

Po przesłuchaniu wszystkich wykonawców zgłoszonych do konkursu, Jury wyłoniło dwie laureatki Eliminacji Powiatu Zamojskiego, którymi zostały:

Oliwia Krawczyk z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu (kat. III)
Adriana Różańska z Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu (kat. IV).

Laureatki otrzymały nominacje do reprezentowania Powiatu Zamojskiego podczas Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, który odbędzie się w dniach 8-9 kwiecień 2019r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach.
Jury zdecydowało też o przyznaniu sześciu wyróżnień, które otrzymali:

Amelia Kłos – Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu (kat. I)
Alan Stropek – Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie (kat. I)
Angelika Pańczyk – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu (kat. I)
Dominika Kawka – J.D. Studio Muzyczne w Majdanie Małym (kat. II)
Bartłomiej Sobań – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu (kat. III)
Gabriela Szpyra – Krasnobrodzki Dom Kultury (kat. IV)

Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Nagrody wręczał, obecny podczas podsumowania konkursu, wicestarosta Witold Marucha, który w imieniu swoim oraz starosty Stanisława Grześko i całego Zarząd Powiatu Zamojskiego pogratulował zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzył dalszego rozwijania ich talentów oraz licznych sukcesów.

Galeria

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content