Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” – eliminacje powiatowe

DSC 3457Krasnobrodzki Dom Kultury od kilku już lat jest organizatorem Eliminacji Powiatu Zamojskiego Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

W tym roku KDK również podjął się tego zadania i zaprosił do udziału najlepszych wokalistów z Zamościa i gmin powiatu zamojskiego. Eliminacje, nad którymi honorowy patronat objął Starosta Zamojski Stanisława Grześko, odbyły w dniu 26 marca 2019 roku.

W konkursie wzięło udział 17 uczestników, którzy występowali w podziale na 4 kategorie wiekowe: I kategoria – 6-10 lat, II kategoria – 11-13 lat, III kategoria – 14-16 lat, IV kategoria – 17-20 lat.

Przesłuchania wokalistów oceniała komisja konkursowa w składzie: Wiesława Grabek – Woś (przewodnicząca) – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, dyrygentem chóru TARNA-VOX w Tarnawatce oraz Petro Chyryk – instruktor ds. muzyki chóralnej Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, asystent dyrygenta działającego przy WOK Chóru Chłopięcego „Słowiki Lubelskie” i Aneta Krupa – instruktor ds. muzyki Krasnobrodzkiego Domu Kultury.

Po przesłuchaniu wszystkich wykonawców zgłoszonych do konkursu, Jury wyłoniło dwie laureatki Eliminacji Powiatu Zamojskiego, którymi zostały:

Oliwia Krawczyk z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu (kat. III)
Adriana Różańska z Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu (kat. IV).

Laureatki otrzymały nominacje do reprezentowania Powiatu Zamojskiego podczas Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, który odbędzie się w dniach 8-9 kwiecień 2019r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach.
Jury zdecydowało też o przyznaniu sześciu wyróżnień, które otrzymali:

Amelia Kłos – Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu (kat. I)
Alan Stropek – Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie (kat. I)
Angelika Pańczyk – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu (kat. I)
Dominika Kawka – J.D. Studio Muzyczne w Majdanie Małym (kat. II)
Bartłomiej Sobań – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu (kat. III)
Gabriela Szpyra – Krasnobrodzki Dom Kultury (kat. IV)

Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Nagrody wręczał, obecny podczas podsumowania konkursu, wicestarosta Witold Marucha, który w imieniu swoim oraz starosty Stanisława Grześko i całego Zarząd Powiatu Zamojskiego pogratulował zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzył dalszego rozwijania ich talentów oraz licznych sukcesów.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content