WÓJTOWIANIE NA MAJÓWCE ROZTOCZAŃSKIEJ 2019

XVI Majówka Roztoczańska w Krasnobrodzie odbyła się pod koniec tzw. długiego weekendu, w dniach 3-4 maja 2019 r. (piątek i sobota).

Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 3 maja, w Krasnobrodzie organizowane są uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku również tradycji stało się zadość i majówkę rozpoczęliśmy od uroczystości religijno-patriotycznych z tej okazji. O godz. 9.00 w Kościele Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie z programem patriotycznym. Po ich wystąpieniu została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone były również z uroczystościami Św. Floriana – patrona strażaków i koncertem pt. „Wiwat Moniuszko” zorganizowanym w związku z przypadającą w dniu 5 maja 2019 roku 200. rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, twórcy Opery Narodowej.
W drugi dzień XVI Majówki Roztoczańskiej (sobota 4 maja) zorganizowane były zawody wędkarskie i rajd rowerowy. Ostatnim punktem XVI Majówki Roztoczańskiej był „Festyn z krasnobrodzkimi smakami”, gdzie wystąpił zespół „Wójtowianie”, który od wielu lat bierze udział uroczystościach i przyciąga wielu fanów muzyki ludowej.
Muzyka na żywo, piękne teksty dużo uśmiechu i pozytywnej energii porywają publiczność nie tylko do śpiewania, ale również tańca pięknych rytmów. Tak też było w tym roku.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania video

Możesz również polubić…

Skip to content