Eliminacje gminne konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”

DSC 5128Policjanci z Krasnobrodu dla uczniów z terenu gminy Adamów i Krasnobród przeprowadzili eliminacje gminne konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Zwyciężyły drużyny ze szkoły podstawowej w Szewni Górnej oraz Zespołu Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie i to one będą reprezentowały swoje gminy podczas finału powiatowego, który odbędzie się już niebawem w Zamościu.

22 maja w Krasnobrodzkim Domu Kultury policjanci z Posterunku Policji w Krasnobrodzie przeprowadzili gminne eliminacje do konkursu wiedzy prewencyjnej Jestem Bezpieczny. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z 5 szkół podstawowych z terenu gminy Krasnobród i Adamów.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli urzędów gmin w Krasnobrodzie oraz Adamowie, Nadleśnictwa Zwierzyniec oraz miejscowej Policji. Natomiast przygotowaniem oraz organizacją konkursu zajął się dzielnicowy gminy Krasnobród sierż. szt. Robert Wacławski.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, problematyki uzależnień, przemocy rówieśniczej oraz odpowiedzialności osób nieletnich. Każdy uczeń z drużyny mógł pochwalić się swoją wiedzą, ponieważ testy rozwiązywane były indywidualnie, a następnie komisja konkursowa sumowała punkty, które łącznie zasilały konto drużyny.
Największą wiedzą wykazali się uczniowie ze szkoły podstawowej w Szewni Górnej i to oni będą reprezentowali gminę Adamów w eliminacjach powiatowych. Natomiast w gminie Krasnobród najlepsi byli uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie, którzy zwyciężyli w dogrywce z drużyną ze szkoły w Kaczórkach. Oni również będą walczyli o miejsce na podium podczas eliminacji powiatowych.
Organizatorzy konkursu zatroszczyli się o to, aby każdy uczestnik otrzymał nagrody, które przygotowali dla uczniów Urząd Miasta i Gminy Krasnobród, Urząd Gminy w Adamowie oraz Nadleśnictwo Zwierzyniec. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Zamościu w dniu 07 czerwca 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu.
         D.K-B.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content