Na chwałę Papieża Polaka

DSC 3368Już po raz XII Miejski Dom Kultury w Józefowie był organizatorem Józefowskich Spotkań z Poezją Papieską i Piosenką Religijną.
Jak co roku przesłuchania odbyły się w 16 października – w rocznicę wyboru Papieża Polaka.

Odpowiadając na zaproszenie, z którego skorzystało wielu recytatorów i wokalistów powiatu zamojskiego, tomaszowskiego i biłgorajskiego, reprezentacja Krasnobrodzkiego Domu Kultury, również zaznaczyła swój udział w tym pięknym artystycznym wydarzeniu.

Do józefowskiego konkursu przystąpiły trzy krasnobrodzianki: Karolina Smoluch i Kamila Powroźnik w części recytatorskiej oraz Gabriela Szpyra, w wokalnej.
Prezentacje oceniało zamojskie jury w składzie: Beata Momot –recytatorka, wokalistka z chóru „Ale Cantare” oraz aktor Teatru „Performer” i multiinstrumentalista Michał Dudziński.
Przesłuchania rozpoczęli recytatorzy prezentując ponadczasowe teksty Papieskie.
Niewątpliwie bliskie ich sercu aczkolwiek bardzo różnorodne utwory Karola Wojtyły przedstawiane były w sposób bardzo emocjonalny, a ich odbiór był prawdziwą przyjemnością.
Natomiast wokalna część konkursu była okazją do wysłuchania pięknych piosenek religijnych. Prezentacje te odbywały się w kilku kategoriach wiekowych: w najmłodszej, prezentowali się uczniowie klas I – III , następnie uczniowie klas IV – VI i najliczniej obsadzonej kategorii uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych i liceów.
Miło mi poinformować czytelników, że wśród laureatów obydwu kategorii konkursowych znalazły się nasze reprezentantki. Karolina Smoluch i Kamila Powroźnik zajęły ex aequo III miejsce prezentując fragmenty tekstu „Przed sklepem jubilera” .
Trójka była również szczęśliwą liczbą dla naszej trzeciej krasnobrodzianki- Gabrieli Szpyry, która przy własnym akompaniamencie gitarowym wyśpiewała trzecią lokatę w części wokalnej konkursu, w jej wykonaniu można było usłyszeć: „Tylko śpiewać chcę” oraz „Tobie ufam”.
Naszym zdolnym artystkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content