Podziel się tym co masz – Charytatywna Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2019 w Krasnobrodzie

PDPZ plakat 2019Tegoroczna zbiórka darów rzeczowych w ramach charytatywnej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w Krasnobrodzie, której sztab tradycyjnie ma swoją siedzibę w Krasnobrodzkim Domu Kultury, będzie prowadzona w ciągu dwóch weekendowych dni – 23 i 24 listopada.
Dary rzeczowe (artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, książki) będą zbierane w krasnobrodzkich sklepach w sobotę 23 listopada, w godz. od 8.00 – 14.00. Natomiast w niedzielę 24 listopada zbiórka darów będzie prowadzona w sklepie spożywczym na Podklasztorze, przy Kaplicy w Kaczórkach oraz w Krasnobrodzkim Domu Kultury, w którym o godz. 15.00 rozpocznie się koncert towarzyszący akcji.

Biletem wstępu będą słodycze. W programie koncertu zaplanowano inscenizacje i prezentacje muzyczne (wokalne i instrumentalne) w wykonaniu dzieci i młodzieży, a także doroczną aukcję, na którą piękne upominki przygotował Warsztat Terapii Zajęciowej w Dominikanówce oraz krasnobrodzkie instytucje: Powiatowy Ośrodek Wsparcia, Zespół Szkół i Spółdzielnia Socjalna „Warto”.
W tegoroczną akcję włącza się również krasnobrodzkie Koło Gospodyń Wiejskich poprzez przygotowanie w KDK swojego stoiska. Będą tam serwowane słodkie smakołyki, a także można będzie nabyć drobne upominki. Uzyskany dochód członkinie koła zamienią na dary rzeczowe i przekażą organizatorom akcji PDPZ.
Dary zbierać będą wolontariusze (osoby dorosłe) oznakowani specjalnymi identyfikatorami akcji, a wspierać ich będą przyjaciele akcji, czyli dzieci i młodzież ze szkół z terenu miasta i gminy Krasnobród.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w akcji, zarówno poprzez przekazanie darów rzeczowych jak i udział w koncercie oraz aukcji. Szczegóły zbiórki oraz koncertu podane są na plakatach.
Jednocześnie informujemy, że wydawanie zebranych darów odbędzie się w dniach 26-29 listopada 2019 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie, który jest współorganizatorem akcji PDPZ.
Krasnobrodzka akcja PDPZ jest organizowana przy współpracy z Głównym Społecznym Komitetem Organizacyjnym Akcji działającym przy Polskim Radiu Lublin S.A., a całemu przedsięwzięciu niezmiennie kieruje od samego początku Ewa Dados – redaktor Radia Lublin, pomysłodawca i autorka Akcji PDPZ, Kawaler Orderu Uśmiechu.
                                                                                                                                                                  Mariola Czapla
                                                                                                                                                                 Szef sztabu Akcji w Krasnobrodzie

Może Ci się również spodoba

Skip to content