SUKCES „WÓJTOWIAN” w SUŚCU

Krasnobrodzki zespół folklorystyczny „Wójtowianie” działający w Krasnobrodzkim Domu Kultury odniósł kolejny sukces – zajął I miejsce w Konkursie Pieśni o Roztoczu organizowanym w ramach „XIX Transgranicznego Festiwalu Pieśni o Roztoczu w Suścu”.
Nasz zespół wyśpiewał sobie ten sukces piosenkami pt. „Roztoczańska piosenka” i „Ławeczka”, których wykonanie zostało nagrane w scenerii Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie. Potem podczas finału, który odbył się w niedzielę 11 października 2020 roku w GOK w Suścu, zaprezentował je „na żywo”.
Zgodnie z regulaminem konkursu tegoroczna edycja Festiwalu, tak jak wiele innych wydarzeń, była zorganizowana w zmienionej formie. Były dwa etapy. W pierwszym zespoły miały za zadnie nagranie filmiku z dwoma utworami: piosenką tradycyjną związaną z Roztoczem i dowolnym utworem ludowym, a następnie wysłanie go pocztą elektroniczną na adres e-mail GOK w Suścu w terminie do 14.09.2020 r. Drugi etap to finał konkursu, w którym mogli wystąpić tylko laureaci Festiwalu wyłonieni przez komisję konkursową. Pozostałe zespoły, które nie zakwalifikowały się do występu podczas finału reprezentowane były przez 2-osobowe delegacje.
Do konkursu zgłosiło się przesyłając nagrania 20 zespołów z Polski i Ukrainy. Oceniała je komisja w składzie: Andrzej Sar – muzyk, z-ca dyrektora i główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie (przewodniczący Jury) oraz członkowie: Kornelia Sar – muzyk, młodszy instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny WOK Lublin, Barbara Rabiega – muzyk, wokalistka, specjalność śpiew solowy i Janusz Kiecana – dyrektor ZSP w Suścu.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce – Zespół Folklorystyczny „Wójtowianie” z Krasnobrodu
II miejsce – Kapela Ludowa „Duklanie” z Dukli
II miejsce – Aleksandra Wołoszyn-Banaś i Urszula Wielgosz z GOK w Narol
III miejsce – Zespół „Olszanka” z Wólki Łosinieckiej
III miejsce – „Grabowiczanki” z Grabowicy
Pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia I i II stopnia.
Wszyscy wykonawcy otrzymali statuetki, pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne.
Gratulujemy laureatom konkursu, a w sposób szczególny naszemu zespołowi „Wójtowianie”.
Festiwal został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Suścu przy wsparciu finansowym z programu „Kultura ludowa i tradycyjna” ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerami tego wydarzenia byli: Wójt Gminy Susiec, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Zobacz występ „Wójtowian” w Suścu

Możesz również polubić…

Skip to content