ORSZAK KOLĘD – ŚWIĘTY WIECZÓR


Orszak Kolęd – Święty Wieczór to spotkanie kolędowe, które odbywa się w wieczór poprzedzający Święto Objawienia Pańskiego. Święte Wieczory to stara polska tradycja polegająca na gromadzeniu się i wspólnym śpiewaniu kolęd w okresie od Bożego Narodzenia do Święta Epifanii.
Nawiązując do tej tradycji Krasnobrodzki Dom Kultury serdecznie zaprasza do obejrzenia ORSZAKU KOLĘD – nagrań kolędowych nadesłanych przez mieszkańców naszej gminy, który dostępny będzie już dziś 5 stycznia na kanale YouTube KDK o godz. 17.00 pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=ufMlkJPx_-w oraz kolędowania i wspólnego odśpiewania kolędy „Mędrcy świata”, które zaplanowano na godz. 19.00.
W tym miejscu składamy podziękowania wszystkim, którzy poprzez swoje nagrania włączyli się w przygotowanie jednej z form VI Orszaku Trzech Króli – Świętego Wieczoru.

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia organizacja tegorocznego Orszaku Trzech Króli jest zupełnie inna niż w latach ubiegłych.
W tym roku nie spotkamy się na ulicach naszego miasta, aby wspólnie wędrować do stajenki i wraz z trzema królami oddać hołd nowonarodzonemu Jezusowi. Uczestnictwo w tym wydarzeniu będzie możliwe w formie ONLINE
Serdecznie zapraszamy do śledzenia dalszej części wydarzeń VI Orszaku Trzech Króli w Krasnobrodzie w dniu 6 stycznia 2021 roku.
W tym dniu o godz. 12.00 w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie odprawiona będzie Msza święta – transmisja online na kanale YouTube Parafii Nawiedzenia NMP.
Natomiast o godz. 15.30 zapraszamy do obejrzenia również w Internecie MINI ORSZAKU Z KONCERTEM KOLĘD – transmisja online z Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie na kanale YouTube Parafii Nawiedzenia NMP.

Może Ci się również spodoba

Skip to content