PODSUMOWANIE KONKURSU RECYTATORSKO-PLASTYCZNEGO „WIOSENNE SPOTKANIA ZE STANISŁAWEM LEMEM I JANEM BRZECHWĄ

Tegoroczna, VIII edycja konkursu recytatorsko-plastycznego „Wiosenne spotkania z…” którego głównym celem jest popularyzacja literatury cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Z racji na przypadającą w tym roku 100. rocznicę urodzin najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki Stanisława Lema oraz na predyspozycje młodszej grupy uczestników konkursu, odbyła się on pod hasłem: „Wiosenne spotkania ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą”. Zarówno zmagania plastyczne jak i recytatorskie przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. Z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem, konkurs odbył się w formie online a na zaproszenie odpowiedziało ponad 190 uczniów. Do części recytatorskiej nadesłano 70 nagrań, natomiast prac plastycznych było 124. Spowodowało to dłuższy czas oczekiwania na wyłonienie zwycięzców, ponieważ wbrew pozorom forma online konkursu wpłynęła na czas pracy jury. Tak jak to było w latach ubiegłych na to artystyczne wydarzenie składały się dwie niezależne dyscypliny skierowane do trzech grup wiekowych.

KONKURS PLASTYCZNY pod hasłem „Twórczość Stanisława Lema i Jana Brzechwy” polegał na wykonaniu pracy plastycznej do dowolnego utworu (wiersza lub prozy) jednego z autorów związanych z hasłem głównym. Technika pracy była dowolna a jej wersję elektroniczną należało przesłać na adres mailowy organizatora.
Komisja w składzie: Marzena Mazurek – instruktor ds. plastyki – Krasnobrodzki Dom Kultury, Barbara Niedźwiedź-Pachołek – instruktor plastyki – Warsztat Terapii Zajęciowej w Dominikanówce, Halina Gontarz – nauczyciel plastyki – Zespół Szkół w Krasnobrodzie, dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu, ustalając następujący werdykt:

Kategoria I (kl. I-III)

I MIEJSCE: Łucja Łosiewicz – Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie,
Martyna Dziedzic – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju,

II MIEJSCE: Milena Janeczko – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju,
Adam Szubiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju,

III MIEJSCE: Kamila Szabat – Szkoła Podstawowa w Łosińcu
Michał Słotwiński – Szkoła podstawowa w Łosińcu

WYRÓŻNIENIA: Aleksandra Przygon – Szkoła Podstawowa w Kaczórkach, Bartłomiej Sokołowski – Szkoła Podstawowa w Szewni Górnej, Dorota Dołba – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Franciszek Sachajko – Zespół Szkół w Krasnobrodzie, Jagoda Góra – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Krzysztof Jakubczak – Szkoła Podstawowa w Szewni Górnej, Lena Kudełka – Zespół Szkół w Krasnobrodzie, Magdalena Kozdra – Zespół Szkół w Krasnobrodzie, Martyna Naworol – Szkoła Podstawowa w Pniówku, Martyna Tytuła – Zespół Szkół w Krasnobrodzie, Oliwia Bil – Szkoła Podstawowa w Szewni Górnej, Paula Bosak – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Weronika Tytuła – Szkoła Podstawowa w Majdanie Wielkim, Zofia Osuch – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Zofia Słotwińska – Szkoła Podstawowa w Łosińcu, Zuzanna Piwko – Zespół Szkół w Krasnobrodzie, Jan Samulak – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Szczebrzeszynie.

Kategoria II (kl. IV –VI)

I MIEJSCE: Agata Włodarczyk – Krasnobród
Stanisław Pindor – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju,

II MIEJSCE: Dawid Tabuła – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu

III MIEJSCE: Faustyna Łosiewicz – Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie,
Jagoda Leńczuk – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju,

WYRÓŻNIENIA: Izabela Borowiec – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Joanna Wanat – Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie, Kamil Korga – Szkoła Podstawowa w Łosińcu, Mikołaj Hajdamaszek – Szkoła Podstawowa w Kaczórkach, Natalia Klucha – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Nikola Nawój – Zespół Szkół w Krasnobrodzie, Aleksandra Kulas – Szkoła Podstawowa w Łosińcu.

Kategoria III (kl. VII, VIII)

I MIEJSCE: Sara Liga – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu

II MIEJSCE: Aleksandra Wanat – Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie,

III MIEJSCE: Karolina Jakubiak – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu
Magdalena Legieć – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju,

WYRÓŻNIENIA: Bartosz Paszt – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu, Wiktoria Szabat – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Karolina Szczytowska – Kaczórki.

GALERIA NAGRODZONYCH PRAC

KONKURS RECYTATORSKI – uczestnicy tej formy konkursu prezentowali (nagrywali) wiersz i dowolny fragment prozy jednego z autorów i tak jak w poprzednich edycjach w I kategorii wiekowej obowiązywał tylko wiersz. Tak jak w przypadku prac plastycznych, nagrania recytatorskie również należało przesłać mailem do organizatorów.

Komisja Konkursowa w składzie:
Marianna Olszewska (przewodnicząca) – polonistka, poetka, wieloletni animator kultury
oraz członkowie: Joanna Cios – polonistka, członek redakcji Gazety Krasnobrodzkiej
Mariola Kawecka – instruktor ds. kultury w Krasnobrodzkim Domu Kultury
po przesłuchaniu 70 wykonawców zgłoszonych do konkursu w 3 kategoriach wiekowych wyłoniła laureatów i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I (kl. I-III)

I MIEJSCE: Antonina Działa – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

II MIEJSCE: Franciszek Sachajko – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

III MIEJSCE: Kacper Zabłocki– Szkoła Podstawowa w Józefowie

WYRÓŻNIENIA: Dawid Gancarz – Szkoła Podstawowa w Łosińcu
Julia Oleszek – Szkoła Podstawowa w Łosińcu
Mikołaj Bielak – Szkoła Podstawowa w Józefowie
Gabriel Maruszak – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
Zuzanna Zgnilec – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

Kategoria II (kl. IV –VI)

I MIEJSCE: Wiktor Nieścior – Szkoła Podstawowa w Łosińcu

II MIEJSCE: Aleksandra Spasowicz – Szkoła Podstawowa w Łosińcu

III MIEJSCE: Agata Włodarczyk – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

WYRÓŻNIENIA: Michał Kudyba – Szkoła Podstawowa w Łosińcu

Kategoria III (VII -VIII)

I miejsce – Antoni Bujara – Szkoła Podstawowa w Łosińcu

II miejsce – Martyna Pakuła – Szkoła Podstawowa w Suchowoli

III miejsce – Emilia Niedźwiedź – Szkoła Podstawowa w Suchowoli

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych recytacji na kanale YouTube KDK

Laureaci obu części konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Krasnobrodzki Dom Kultury.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci i młodzieży do tegorocznej recytatorsko-plastycznej rywalizacji. Laureatom i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji już za rok, żywiąc nadzieję, że odbędzie się ona w „normalnej rzeczywistości”, która pozwoli nam na spotkanie.

W związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem w sprawie odbioru nagród i dyplomów prosimy o kontakt telefoniczny: 84 660 71 17.

Możesz również polubić…

Skip to content