8 marca w Klubie 50 Plus

Dzień 8  marca  jest jedną z okazji do szczególnego traktowania pań, składania im życzeń i wręczania upominków. Choć święto Międzynarodowego Dnia Kobiet ma już ponad 100-letnią tradycję (po raz pierwszy było  obchodzone 28 lutego 1909 roku, a od 1910 roku ma stały termin – 8 marca), to był też czas, kiedy w Polsce tradycja jego obchodzenia była mniej popularna. Wynikało to między innymi z faktu, że święto to kojarzyło się z czasami PRL-u.

Od kilku lat można zaobserwować, że obchody Dnia Kobiet zyskują coraz większe grono zwolenników, którzy chcą ten dzień wyróżnić od innych. Stąd też są kwiaty i upominki dla pań w różnym wieku. Oprócz indywidulanych obchodów Dnia Kobiet organizowane są też różnego rodzaju spotkania połączone z koncertami, poczęstunkiem i innymi atrakcjami.

W Krasnobrodzie tradycyjnie od kilku lat Święto Kobiet obchodzone jest w Klubie 50 Plus. Panowie – członkowie klubu dokładają wszelkich starań, aby w sposób szczególny wyrazić wdzięczność swoim klubowym koleżankom za to, że są i aby miło spędziły czas.

Tak też było w dniu 8 marca 2023 roku, kiedy to w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się doroczne spotkanie zorganizowane przez klubowiczów. Panowie pięknie nakryli stół – były słodycze i owoce raz lampka wina. Na początku spotkania złożyli życzenia paniom, wręczyli róże oraz kartki z wydrukowanymi życzeniami, a następnie zaprosili na degustację przygotowanych smakołyków. Podczas poczęstunku była okazja do rozmów i wspólnego śpiewania. Spotkanie to, było też okazją do złożenia życzeń panom z racji obchodzonego w dniu 10 marca Dnia Mężczyzny. Po złożeniu życzeń panie wręczyły swoim klubowym kolegom upominki. Wieczór upłynął w wesołej, świątecznej atmosferze.

Mariola Czapla

Możesz również polubić…

Skip to content