WYSTAWA FOTOGRAFII DOMINIKA GROMKA

4 kwietnia 2024r. odbyło się wydarzenie ważne w życiu ucznia krasnobrodzkiego liceum, Dominika Gromka, czyli pierwszy wernisaż wystawy fotografii, na którym szersza publiczność miała przyjemność poznać jego talent.
Spotkanie rozpoczęła Pani Halina Gontarz, która serdecznie powitała przybyłych, przedstawiła młodego artystę, a następnie oddała głos Pani Krystynie Czapli – Dyrektor Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. W swoim wystąpieniu Pani dyrektor pogratulowała Dominikowi talentu, wspaniałej pasji, którą nieustannie rozwija. Podziękowała za jego zaangażowanie, wsparcie udzielane członkom społeczności szkolnej. Podkreśliła, że może stanowić wzór dla innych oraz życzyła sukcesów i kolejnych wystaw, po czym wręczyła dyplom uznania.
Pan Kazimierz Misztal, Burmistrz Miasta Krasnobród, złożył Dominikowi gratulacje, wspominając o swoim zainteresowaniu fotografią, po czym wręczył naszemu maturzyście upominek w postaci książki.
Następnie głos, w imieniu Pani dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury, zabrała Pani Mariola Kawecka, która podziękowała Dominikowi za współpracę, pogratulowała wystawy, życzyła kolejnych sukcesów i podarowała książkę.
W swoim wystąpieniu ksiądz prałat dr Eugeniusz Derdziuk wskazał, jak ważny jest talent do fotografii, umiejętność dostrzeżenia konkretnych sytuacji oraz wrażliwość. Te cechy dostrzec można u Dominika. Gratulując pierwszej wystawy, życzył mu rozwoju talentu i sukcesów.
Pani Halina Gontarz, podobnie jak poprzednicy, zwróciła uwagę na to, że nasz młody artysta, nie tylko ma pasję, ale także systematycznie ją rozwija, a prace przez niego przedstawione na wystawie stanowią dowód jego talentu. Dziękując Dominikowi za współpracę, przekazała upominek w postaci książki o fotografii.
Głos zabrał również Dominik Gromek, który podziękował Paniom: Halinie Gontarz i Karolinie Piotrowskiej oraz pracownikom Krasnobrodzkiego Domu Kultury za zorganizowanie tej wystawy. Wyrazy wdzięczności skierował także w stronę wszystkich osób, które wspierają go, pozwalając mu na rozwój zainteresowań. Następnie zaprosił do sali kinowej, w której opowiedział o etapach pracy nad zdjęciem, programach do obróbki zdjęć i ich możliwościach oraz pokazał różnice między zdjęciami RAW a fotografiami po obróbce. Wyjaśnił, jak ważnym etapem pracy fotografa jest właśnie obróbka zdjęć. Wystąpienie naszego ucznia przybliżyło nam nie tylko program Lightroom, ale także pokazało jego wiedzę merytoryczną, pasję i talent.
Po prezentacji przybyli goście udali się do sali, w której mieli okazję podziwiać zachwycające fotografie ułożone w cykle tematyczne: zwierzęta, motoryzacja, sport, krajobraz.
Mama Dominika, Pani Małgorzata Gromek oraz pracownicy Zespołu Szkół w Krasnobrodzie przygotowali słodki poczęstunek oraz napoje.
Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że mamy tak wspaniałego i utalentowanego ucznia. Gratulujemy Dominikowi jego pierwszej wystawy fotograficznej. Podziwiamy talent, pasję, wyczucie chwili, wrażliwość, umiejętność oddawania nastroju, ulotności chwili, a także dynamiki sceny. Z całego serca życzymy naszemu artyście powodzenia na maturze, dostania się na wymarzone studia, rozwoju pasji oraz kolejnych wystaw, na które już czujemy się zaproszeni.
M. Potocka

Możesz również polubić…

Skip to content