SCENA MOBILNA DLA KRASNOBRODZKIEGO DOMU KULTURY

Krasnobrodzki Dom Kultury realizuje zadanie pn. „Krasnobrodzka kultura w plenerze – zakup sceny mobilnej na potrzeby wydarzeń i edukacji kulturalnej”, które otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu „Infrastruktura domów kultury”.

Scena, którą chcemy zakupić jest o wymiarach: 8 x 6 x 5 metrów. Ma podnoszony dach i jest umocowana na przyczepie, która może być ciągnięta przez samochód osobowy, dzięki czemu jej transport nie wymaga dużego zaangażowania sprzętowego. Ponadto dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym jest łatwa w obsłudze. Do jej ustawienia wystarczą 2 osoby, które mogą to zrobić w czasie do 2 godzin.

Scena będzie wykorzystywana przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych w Krasnobrodzie i innych miejscowościach naszej gminy.

W czerwcu br. została podpisana umowa pomiędzy KDK a Narodowym Centrum Kultury – instytucją zarządzającą programem „Infrastruktura domów kultury” na dofinansowanie zadania.

W związku z tym, że szacunkowy koszt zakupu sceny to kwota ok. 150 tys. zł, a dofinansowanie z MKDNiS wynosi 65 tys. zł, konieczne było zabezpieczenie pozostałych środków.  Obecnie finalizowane są działania mające na celu pozyskanie brakujących funduszy. Po ich zabezpieczeniu zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie dostawcy sceny.                

Termin realizacji zadania to 31 grudnia 2021 roku.

Zadanie pn. „Krasnobrodzka kultura w plenerze – zakup sceny mobilnej na potrzeby wydarzeń i edukacji kulturalnej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Możesz również polubić…

Skip to content