UltraRoztocze 2022

W dniach 13-15.05.2022 r. odbyła się VI edycja zawodów biegowych pod nazwą „Ultraroztocze 2022”. To ogólnopolskie wydarzenie sportowe odbyło się na terenie kilku gmin Roztocza, z główną bazą imprezy w Józefowie. Swój udział w tym wydarzeniu, tak jak i w latach ubiegłych, miał też i Krasnobród. Okazję do spotkania z organizatorami i uczestnikami tych zawodów mieliśmy w naszym mieście w sobotę 14 maja na stadionie sportowym w Krasnobrodzie oraz na trasach biegów, które prowadziły między innymi, po terenie naszej gminy.
Już o godz 8:00 ze stadionu sportowego w Krasnobrodzie zawodnicy wyruszyli na trasę biegu o dystansie 60 km. Zanim jednak biegacze przekroczyli linię startu (było ich ok. 150), wszystkich zebranych na stadionie powitali główny organizator – Prezes Zarządu Fundacji Na Ratunek Sławomir Konopka i Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal. Gospodarz naszego miasta w swoim krótkim przemówieniu zaprosił uczestników biegu do odwiedzania Krasnobrodu i Roztocza podkreślając ich walory przyrodnicze i kulturowe, a także życzył im powodzenia na trasie biegu. Odliczając od 10 do 0 dał uczestnikom sygnał do startu na trasę biegu. Zabezpieczeniem trasy biegu na terenie gminy Krasnobród zajęli się strażacy z OSP Hutki i Stara Huta.
Oprócz tego, że krasnobrodzki stadion sportowy był miejscem startu do biegu na 60 km, to działał tam też, od rana do godzin popołudniowych, punkt kontrolny i żywieniowy dla uczestników biegu na dystansach 90 i 120 km oraz dla rowerzystów górskich (120 km MTB). Organizatorów biegu w prowadzeniu punktu wspomagali wolontariusze z Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół w Krasnobrodzie pod kierunkiem nauczycielki tej szkoły Haliny Gontarz.
Warto też wspomnieć, że wśród uczestników tegorocznej edycji UltraRoztocza był reprezentant Krasnobrodu – Kamil Pióro, który wystartował na dystansie 30 km, choć jak się okazało trasa miała w rzeczywistości miała 35 km długości. Był to już jego drugi start w tych zawodach. Gratulujemy.
Głównym organizatorem UltraRoztocza była Fundacja Na Ratunek, a partnerami: samorządy miejscowości, z terenu na którym odbywały się zawody (Krasnobród, Zwierzyniec, Józefów, Susiec i Tereszpol), a także Roztoczański Park Narodowy, Nadleśnictwa Zwierzyniec i Józefów, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz sponsorzy.
Wyniki i fotorelacje z tego wydarzenia są dostępne na stronie internetowej: https://tourdezboj.com/ultraroztocze/

GALERIA

Możesz również polubić…

Skip to content