Rozstrzygnięcie konkursu na logo „Obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w gminie Krasnobród”

almost white zmniejszoneW dniu 26.03.2018 r. Komisja konkursowa powołana przez dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury, składająca się z członków „Komitetu organizacyjnego obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w gminie Krasnobród”, w składzie:
Przewodnicząca:
1. Marzena Mazurek – instruktor ds. plastyki Krasnobrodzkiego Domu Kultury
Członkowie:
1. Piotr Sachajko – radny Rady Miejskiej w Krasnobrodzie
2. Kazimierz Gęśla – sekretarz Gminy Krasnobród
3. Elżbieta Działa – dyrektor Zespołu Szkół w Krasnobrodzie
4. Małgorzata Kawałek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Wielkim
5. Mariola Czapla – dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury

zapoznała się z projektami zgłoszonymi do konkursu i dokonała ich oceny.
Do konkursu zgłoszono 5 projektów wykonanych przez 4 osoby.
Przy ocenie prac Komisja konkursowa brała pod uwagę takie kryteria jak: pomysłowość, oryginalność, treści historyczne oraz wykorzystanie w projekcie elementów związanych z Gminą Krasnobród.
Uwzględniając powyższe kryteria, Komisja jako najlepszą pracę, wybrała projekt wykonany przez panią Annę Borek.
Zamysłem mojego projektu było połączenie symboli zarówno Polski jak i Krasnobrodu. Tłem całości jest mapa kraju w barwach flagi narodowej. Znajduje się na niej herb Krasnobrodu z oznaczonym położeniem miejscowości na mapie za pomocą małego „x” oraz rysunek bielika z zamkniętą koroną na głowie (oznaką suwerenności kraju) niosącego rozerwane kajdany, przez co chciałam nawiązać do pomnika Powstańców Styczniowych na krasnobrodzkim cmentarzu jak i rozerwania więzów niewoli. Napis nawiązuje do obchodów 100. rocznicy niepodległości – informuje Anna Borek.
Laureatka konkursu, zgodnie z regulaminem otrzyma nagrodę finansową w wysokości 200 zł. ufundowaną przez Krasnobrodzki Dom Kultury.
Logo będzie promocyjnym znakiem identyfikacyjnym zadań realizowanych w ramach opracowanego programu obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbywających się na terenie gminy Krasnobród. Będzie umieszczane m. in. na stronach internetowych Gminy Krasnobród i instytucji z nią współpracujących oraz na plakatach, ulotkach i innych materiałach promocyjnych związanych z obchodzoną w tym roku rocznicą.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu za złożone ofert, a Laureatce gratulujemy.

Możesz również polubić…

Skip to content