Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości – zabawa retro

DSC 6943Zabawa retro i tort na 100-lecie
Ostatnim punktem niedzielnego programu obchodów 100-lecia niepodległości była wspólna zabawa retro, która odbyła się w sali konferencyjnej KDK. Rozpoczęła się ona od poloneza, który w stylowych strojach szlacheckich zatańczyli uczniowie Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. Do nich dołączyli też inni uczestnicy zabawy.

Atrakcją wieczoru i słodką niespodzianką był okazały biało-czerwony tort, który po zakończonym polonezie został wniesiony na salę. Krojeniem tortu i dzieleniem nim licznie zgromadzonych uczestników zabawy zajął się burmistrz Kazimierz Misztal. Pomimo tak znacznej frekwencji toru starczyło dla wszystkich. Do degustacji były jeszcze inne ciasta, którymi można było uzupełnić utracone podczas dalszej zabawy kalorie.

Warto podkreślić, że cześć uczestników zabawy uwzględniła sugestię organizatorów, aby przyjść w strojach z minionych lat. Wśród pań i dziewczynek dominowały stroje z lat dwudziestych ubiegłego wieku, z charakterystycznymi dodatkami takimi jak szale boa z piór, szale z lisów, sznury pereł, czy też opaski na głowę z piórem. Natomiast panowie w swoich strojach uwzględnili charakterystyczne elementy z tego okresu, takie jak muszki, szelki do spodni, kapelusze.

Podsumowanie i podziękowanie
Główne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w dniu 11 listopada 2018 roku w Krasnobrodzie oraz wydarzenia je poprzedzające, organizowane w dniach 7 i 10 listopada, ku zadowoleniu organizatorów zgromadziły bardzo wielu uczestników. Dzięki temu obchody rocznicowe nabrały szczególnego, jubileuszowego charakteru.
Na uwagę zasługuje również fakt, że świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości było nie tylko pełne powagi i szacunku dla tych, którzy walczyli o niepodległości i oddali za nią życie, ale również pełne uśmiechu o radości z faktu, że przyszło nam żyć w wolnym kraju.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tych uroczystości oraz w organizację wydarzeń jubileuszowych w ciągu całego roku. Dziękujemy mieszkańcom miasta i gminy Krasnobród za aktyny udział w tych wydarzeniach.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content